Ta strona używa plików cookies.   
Dowiedz się więcej >>
ZAMKNIJ

Biuro podróży "EWA"

Usługi Turystyczno-Handlowe Ewa Woźniak, 62-571 Żychlin, osiedle Słoneczne 22,
telefon: 602 671 601, www.ewa.konin.pl, kontakt@ewa.konin.pl,
nr konta: 06 1140 2004 0000 3902 7971 6968

Strona: 1/12     224
1 2 3 4 - 12 > >>

Ziemia Kłodzka

Kłodzko - Wambierzyce - Polanica Zdrój - Kudowa Zdrój - Świdnica

  Klasyczna        Dla wszystkich     Cena (zł/osobę)   598    Ilość dni:   3       do uzgodnienia   

Polanica Zdrój - miasto uzdrowiskowe w Polsce, w województwie dolnośląskim w powiecie kłodzkim w dolinie Bystrzycy Dusznickiej.
Park Zdrojowy - powierzchnia ok 13 ha wpisany do rejestru zabytków. W parku znajdują się: Pijalnia Wód Mineralnych, Muszla Koncertowa, Teatr Zdrojowy im. Ćwiklińskiej, Zakład Przyrodoleczniczy.


Dzień I
Wyjazd z miejsca zamieszkania ( godzina do ustalenia)
Przejazd do Kłodzka najstarszego i największego miasta Kotliny Kłodzkiej. Spacer po Starym Mieście gdzie zobaczymy piękne renesansowe i barokowe kamienice, kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w którego wnętrzu znajduje się barokowy ołtarz z figurą Matki Boskiej z Dzieciątkiem oraz gotycka rzeźba Madonny z czyżykiem.
Przejdziemy przez gotycki kamienny most na Młynówce z pięknymi posągami z XVII i XVIII w . Most ten przypomina Most Karola w Pradze.
Przejazd do Wambierzyc zwanych "dolnośląską Jerozolimą" Zwiedzanie z przewodnikiem bazyliki mniejszej.
Przejazd do Polanicy Zdrój. Zakwaterowanie w Hotelu. Odległość od Parku Zdrojowego 350 m.
Obiadokolacja. Czas wolny dla grupy.

Dzień II
Śniadanie ( stół szwedzki)
Spotkanie z przewodnikiem. Przejazd Narodowego Parku Gór Stołowych. Wejście na Szczeliniec Wielki . Czas wolny w Schronisku.Wejście na Labirynt Skalny. Przejazd do Polanicy. Czas wolny dla grupy. Obiadokolacja. Wieczorny spacer po Parku Zdrojowym.

Dzień III
Śniadanie (stół szwedzki)
Wykwaterowanie, Przejazd do Kudowy Zdrój. Wejście z przewodnikiem do Kaplicy Czaszek. Zabytek z 1776 r.
Przejazd do Świdnicy. Zwiedzimy Kościół Pokoju. Największa drewniana świątynia w Europie wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO
Powrót do miejsca zamieszkania.

Puławy, Nałęczów, Kazimierz Dolny

   Dla wszystkich     Cena (zł/osobę)   695    Ilość dni:   3       do uzgodnienia   

Polski trójkąt bermudzki- Puławy, Kazimierz, Nałęczów to piękne miasta na Lubelszczyźnie. Puławy - polskie Ateny, Kazimierz Dolny - miasto renesansu, Nałęczów - najważniejszy ośrodek uzdrowiskowy Lubelszczyzny.


Łódź - Teatr Powszechny.

  Klasyczna       Integracyjna       Hit     Cena (zł/osobę)   175    Ilość dni:   1   

Spektakl teatralny "Szalone nożyczki" to jeden z najchętniej oglądanych spektakli. Doskonałe dialogi i fantastyczna gra. Interaktywna komedia fryzjerska.

Praga, Wrocław

Praga - Jarmark wielkanocny

  Klasyczna        Dla wszystkich     Cena (zł/osobę)   590    Ilość dni:   2       do uzgodnienia   

Praga - miasto stołeczne Praga to stolica i największe miasto Czech, położone w zachodniej części kraju w środkowej części krainy Czechy, nad Wełtawą.

Wrocław - stolica Dolnego Śląska, niegdyś zwaną Kwiatem Europy.

Białystok - Wilno - Troki - Augustów - Jeruzal

   Dla wszystkich     Cena (zł/osobę)   1600    Ilość dni:   4       do uzgodnienia   

Dzień I

• Wyjazd z miejsca zamieszkania godzina w godzinach południowych ( do ustalenia )

BIAŁYSTOK - Stolica rodu Branieckich - Wersal Polski, czyli barokowy zespół pałacowo - ogrodowy Branieckich - rezydencja na miarę królewską.
Pomnik Wielkiej Synagogi, Aleja Bluesa, Rynek Kościuszki, Ratusz, który nigdy nie był siedzibą władz, a w przyszłości jego wnętrza wykorzystane były także do handlu. Stary Kościół farny - najstarszy zabytek Białegostoku, tworzącym wraz z Bazyliką Mniejszą Zespół Bazyliki Archikatedralnej wniebowzięcia NMP, Cerkiew św. Ducha, największa w Polsce i jedna z największych w Europie.

• Obiad na Rynku. Czas na Kawę i pamiątki
• Przejazd do Augustowa. Zakwaterowanie w Ośrodku Wypoczynkowo- Konferencyjnym Augustowia.
Pensjonat znajduje się nad Kanałem Augustowskich, pomiędzy jeziorem Białym i Studziennym na skraju Puszczy Augustowskiej ( 50 m. od plaży nad jeziorem Białym )
• Zakwaterowanie.
• Obiadokolacja ( dwudaniowa )

Dzień II
• Wczesny wyjazd do Wilna ( śniadanie godzina 6.00
• Spotkanie z przewodnikiem.

WILNO - Historyczna stolica Wielkiego Księstwa Litewskiego, a następnie jedno z większych miast I Rzeczpospolitej. Główny ośrodek polskiej kultury i nauki na Litwie, ze szczególnym uwzględnieniem kultury literackiej. Pod względem powierzchni największe miasto w krajach bałtyckich. Duży ośrodek gospodarczy, finansowy, przemysłowy .

• Zwiedzimy najważniejsze zabytki Wilna.
- Ostra Brama ( Matka Boska Ostrobramska )
- Dzielnica żydowska
- Uniwersytet Wileński
- Plac Katedralny
- Ogród Bernardynów
- Cmentarz Na Rossie

• Przejazd do Trok

TROKI - to miasto , które otaczają błyszczące w słońcu jeziora, średniowieczne zamki i dwory. To reprezentacyjna wizytówka Litwy oraz niezwykłe barwne miasteczko z intrygującą historią, jaką od lat tworzą tutaj Karaimi. Troki leżą w otoczeniu 9 jezior,największe z nich jezioro Galve zajmuje obszar 361 ha . Na jego powierzchni zobaczymy aż 21 wysp, ja jednej z nich wznosi się zamek w Trokach

• Czas na posiłek - degustacja specjałów kuchni karaimskiej
• Wejście z przewodnikiem na zamek
• Czas wolny na zakupy
• Powrót do Polski. Kolacja w Pensjonacie.

Dzień III

Śniadanie ( bufet )
Przejazd do Augustowa.

AUGUSTÓW - brama do krainy jezior i lasów, w której można przyjemnie można spędzić czas. Miasto to cieszy się uznaniem nie tylko jako miejscowość turystyczna i ośrodek sportów wodnych, ale także - od 1993 r. - jako uzdrowisko. Leczy się tu choroby układu krążenia i ruchu.

• Spotkanie z przewodnikiem
• Spacer po mieście
• Rejs statkiem ,, Szlakiem papieskim ,,
• Obiad w restauracji.
• Przejazd do Studzienicznej - to jedno z piękniejszych miejsc na Suwalszczyźnie. Tysiące wiernych zmierza tutaj do niewielkiej kapliczki na wyspie, a cudowne źródełko jest miejscem wieku uzdrowień. To baśniowa kraina przepełniona jest wyjątkowym mistycyzmem.
• Przejazd do Pensjonatu.
• Uroczysta kolacja przy muzyce DJ ( dania ciepłe i zimna płyta, napoje, kawa, herbata, ciasto )

Dzień IV

• Śniadanie ( bufet )
• Wykwaterowanie i wyjazd w drogę powrotną przez:

Białystok -Stolica województwa podlaskiego łącząca w sobie piękno sztuki i natury, stanowi ważny ośrodek kulturalny, akademicki i turystyczny w północno - wschodniej Polsce. Relikty minionych epok są obecnie widoczne zarówno w strukturze urbanistycznej jak i zasobach architektonicznych.

• Spacer szlakiem rodu Branieckich - Wersal Polski, czyli barokowy zespół pałacowo - ogrodowy Branieckich - rezydencja na miarę królewską.Pomnik Wielkiej Synagogi,Aleja Bluesa, Rynek Kościuszki, Ratusz, który nigdy nie był siedzibą władz, a w przeszłości jego wnętrz wykorzystywane były także do handlu. Stary Kościół farny - najstarszy zabytek Białegostoku, tworzącym wraz z Bazyliką Mniejszą Zespół Bazyliki Archikatedralnej wniebowzięcia NMP. Cerkiew św. Ducha, największa cerkiew prawosławna w Polsce i jedna z największych w Europie

JERUZAL - wioska pod warszawą, w której kręcono sceny do serialu Ranczo Wilkowyje

• Spacer szlakiem planu filmowego
• Obiad na trasie przejazdu.
• Powrót do miejsca zamieszkania.

Ziemia Kłodzka

  Edukacyjna       Szkolna     Cena (zł/osobę)   645    Ilość dni:   3       do uzgodnienia   

Ziemia Kłodzka, to wspaniałe świątynie, tajemnicze zamki, wiadukty. Malowniczo położone miejscowości i słynne uzdrowiska stanowią doskonałą bazę wypadową w Sudety.

© Usługi Turystyczno-Handlowe Ewa Woźniak 2018